Зокрема, прем’єр підкреслив багатство надр України.
Загартована в боях армія України могла б стати альтернативою армії США в ЄС, зазначив прем’єр / колаж УНІАН, фото УНІАН, ua.depositphotos.com
Вступ України до ЄС – це не тільки моральне зобов’язання, а й стратегічний крок, який, перш за все, необхідний самому блоку. Це крок, який зміцнить його східний фланг у військовому плані та збільшить його геополітичну вагу у світі. Таку думку висловив прем’єр-міністр Денис Шмигаль у колонці на Politico.
За його словами, Україна не тільки стикалася з різними проявами російської агресії, а й, що найголовніше, знає, як їм протистояти.
“Поєднання фінансових можливостей ЄС із військовим досвідом України – запорука нашої подальшої співпраці. Вступивши до ЄС, Україна та її Збройні сили могли б стати основою єдиної європейської армії, про що на континенті говорять уже кілька десятиліть”, – наголосив Шмигаль.
Відео дня
Він акцентував, що загартована в боях армія України могла б стати альтернативою армії США, яка наразі налічує понад 65 000 військовослужбовців у ЄС, а її найбільші підрозділи розміщені в Німеччині, Італії та Іспанії:
“Крім практичного значення, це рішення могло б зміцнити відносини зі США, оскільки Вашингтон дедалі більше сумнівається в необхідності розміщення своїх військових за кордоном”.
Крім того, Шмигаль наголосив на багатстві надр України, які містять 22 з 30 корисних копалин, перерахованих як критично важливі для ЄС:
“Україна посідає перше місце в Європі за запасами уранової руди, маючи можливість задовольняти власні потреби в енергії, а також експортувати уран – особливо з урахуванням того, що попит на ядерну енергетику в Європі зростає. Україна також має найбільші запаси літію в Європі, і його використання у світі тільки зростає… Ми готові створити спільні підприємства в цій сфері, що, безсумнівно, призведе до стратегічної переваги для ЄС. Ба більше, Україна входить до першої десятки країн із підтвердженими запасами титанової руди, і тільки 10 відсотків цих підтверджених запасів наразі розробляються”.
Шмигаль вважає, що Україна могла б замінити російський титан на європейському ринку, сприяючи розвитку як цивільної промисловості ЄС, так і передових військових технологій.
Читайте також:
У Держдепі США розкрили деталі візиту Келлога до України
Шольц дав остаточну відповідь, чому Україна не стане членом НАТО
Генерал США Кларк розповів, як змусити Путіна припинити війну проти України
Хто блокує вступ України до ЄС
Нагадаємо, як раніше писав УНІАН, Угорщина і Словаччина блокують вступ України до Європейського Союзу. Як заявила віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України – міністерка юстиції України Ольга Стефанішина, роблять вони це з політичних причин і у зв’язку з великими геополітичними змінами у світі:
“Безумовно, це політика. Політика, пов’язана з тим, що не тільки Україна приєднується до Європейського Союзу. У цьому порядку денному ще 9 країн. Так само політика пов’язана з великими геополітичними змінами у світі у зв’язку зі вступом на посаду нового президента Сполучених Штатів”.