У заповідному куточку України мешкає майже 20 тисяч птахів.
У “Тузлівській Амазонії” ще досі є цвітіння / колаж УНІАН, фото Іван Русєв
В Національному природному парку “Тузлівські лимани” (Одеська обл.) є дивовижне місце – кордон “Тузлівська Амазонія”. Доктор біологічних наук, співробітник парку Іван Русєв оприлюднив фото, на яких можна побачити красу, яка є в Україні.
“В нацпарку є чудове місце з неймовірними краєвидами, лиманами, внутрішніми озерами, угрупованнями тварин та рослин під назвою Кордон “Тузлівська Амазонія”. Зараз майже середина воєнної зими 2025 року і тут періодично мешкає в різні часи доби майже 20 тисяч птахів…”, – розповів науковець.
За його словами, серед цих пернатих, переважно, качки різних видів, білолобі гуси й червоноволі казарки. Русєв каже, що час від часу птахи на певний період зникають. Це трапляється, як пояснив вчений, коли їх лякають потужні шуми війни – проліт БПЛА, вибухи тощо.
Відео дня
На фото, які він оприлюднив, є красиві квіти.
“Рослини тут майже “сплять”, але ще квітнуть деякі на водно-болотних угіддях – айстра солончакова, а також рапс, якій проникає до природних ділянок з сусідніх полів”, – додає Русєв.
Читайте також:
Сотні загиблих: науковці розповіли, що сталося з птахами через феєрверки у новорічну ніч
Народжені в Україні: в Італії виявили цікавих феніксів
В Україні загинув рідкісний птах, якого шукали за датчиком: що сталося з Ramo
На Одещині зацвіла рідкісна червонокнижна квітка
Як повідомляв УНІАН, в Одеській області, на території української Бессарабії, співробітники Національного природного парку “Тузлівські лимани” знайшли перше цвітіння червонокнижного пізньоцвіта анкарського. Вчені кажуть, що це – унікальне зимове явище, воно перше для цієї пори року. Місцеві жителі називають квітку “брандушкою”. Її цвітіння “оголосило початок весни” у басейні річки Кагильник недалеко від міста Татарбунари. Ця рослина вважається серед первоцвітів найбільш раннім ефемероїдом (багаторічна трав’яниста рослина з коротким весняним циклом розвитку і літнім періодом спокою).