На засіданні постійної депутатської комісії Миколаївської обласної ради з питань культури та спорту розглянули питання закриття бібліотек

18 февраля 2021, 20:39

Читают: 0 Комментариев: 0 Рейтинг:  
 

18 лютого відбулося засідання постійної депутатської комісії Миколаївської обласної ради з питань культури та спорту у музеї імені Верещагіна. Одна з головних тем та болючих проблем — закриття бібліотек.

Засідання проводив голова постійної комісії Евген Горбуров.

Серед інших проблем, які постають сьогодні перед громадою Миколаївщині є: закупівля меблів, оновлення автоматизованого програмного забезпечення, встановлення швидкісного інтернету, здійснення ремонтних робіт в тому чи іншому масштабі, відміна підвищення зарплатні робітникам, які віддали своє сердце книжкам, не своєчасне нагородження заслужених працівників.

Віталій Бойченко, в.о. керівника управління культури Миколаївської ОДА, доповів про загальний стан бібліотечної справи області. Наразі в місті працює 3 бібліотеки.

Наукова бібліотека потребує ремонт фасаду будівлі, фундаменту та покрівлі, а 2 зали з трьох наразі в аварійному стані.

Дитяча бібліотека зіткнулася з можливим закриттям, тому що через рік спливає договір оренди будівлі, яка належить міській раді.

В обласній науковій бібліотеці не потрібне фінансування наповнення бібліотечного фонду. Останній поточний ремонт, реставрація меблів проводилася в 2010 році за власні кошти співробітників. Потрібен капітальний ремонт та оновлення до сучасної версії ПО, яке не обновлювали вже протягом 10-15 років.

У Миколаївській області 479 бібліотек, після децентралізаціїї зачинилися 19 одиниць, а за 2020 рік — 25 из 30 бібліотек у сільських місцевостях не працювали.

Жайворонок Тетяна Василівна розповіла, що зараз усіх турбує закриття спеціалізованих бібліотек для дітей, та відмітила, що у бібліотеці імені Лягіна близько 15 тисяч читачів.

Ткаченко Наталя Вікторівна, директор бібліотеки для юнацтва, також зазначила проблему оренди приміщення, хоча заклад є міським культурним центром. Вона наголосила, що є необхідність провести реконструкцію дерев’яної прибудінкової території, що у закладу не встановлений громовідвід, теж потребне оновлення ПО, та матеріально-технічне забезпечення.

Голова комісії Євген Горбуров вважає, що закривати бібліотеки можуть тільки ті громадяни, які не читають книжки, з дитинства не відвідували ці храми культури. Депутати Миколаївської обласної ради будуть відстоювати бібліотечну систему. Без книжок, без занурення у світ літератури не зможе відбуватися гармонійний розвиток молодого покоління. 

Після обговорення нагальних питань усі присутні взяли участь в екскурсії, яку підготували гостинні працівники музею.

Анастасія Кравченко

 

 


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *