На Миколаївщині депутати розглянули ситуацію з музеями

19 февраля 2021, 12:30

Читают: 0 Комментариев: 0 Рейтинг:  
 

Ситуацію з музеями Миколаївщини розглянули на засіданні постійної депутатської комісії  Миколаївської обласної ради з питань культури та спорту. За ініціативи Горбурова Євгена Григоровича, голови комісії, зібрання відбулося у Миколаївському обласному художньому музеї імені Верещагіна, щоб привернути увагу суспільства до необхідності відвідування подібних культурник закладів. 

Бойченко Віталій Васильович, в.о, начальника управління культури Миколаївської ОДА, розповів:
Миколаївський краєзнавчий музей працює на базі Старофлотських казарм.
Проблеми: будівля казарми в 2020 була включена в проект великого будівництва, але не була профінансована у зв’язку з поширенням коронавіросу. Ще у 2012 році у казармі  під час ремонту не завершили ремонт вентиляційної системи. УКС не здійснив роботи у повному обсязі, через це співробітники не в змозі належним чином забезпечити режим праці. Бракує експозиційних матеріалів, сучасних меблів для відвідувачів.

Директор музея Михайлов Олександр Володимирович доповнив, що в тому ж 2012 році УКС-ом був проведений ремонт без встановлення вакуумної установки, тобто, не виконана до кінця закупівля, було надано недостатнє фінансування, а наразі немає фінансів для переробки кошторису.

На жаль, така ситуація існує не тільки у Миколаєві, а й у інших населених пунктах області.

Євген Григорович Горбуров зазначивв, що організацією ЮНЕСКО в 2020 році оголошена світова статистика, що 85 тис музеїв, або 90%, зачинили свої двері  для відвідувачів під час пандемії, а 13% з них вже ніколи не відкриються.

Мітковська Тетяна Сергіївна, керівник музею суднобудування і флоту розповіла про такі актуальні потреби як: реконструкція майданчику з гарматами, реставрація зброї; реставрація та закупівля нових якорів; оновлення плитки; кронування дерев. Вона поділилася й позитивними новинами з життя музею: незабаром буде виданий новий буклет музею та відкриється експозиція Другої Світової війни.

Горбуров зазначив, що цей музей входить в топ-100 найкращих музеїв світу, навіть іноземні відвідувачі відмічають високу якість роботи закладу. Також музею Суднобудування була передана корма яхти Арктика-2, яку збудували студенти МУК.

Сергій Миколайович Росляков, директор художнього музею ім. В. Верещагіна поділився нагальними питанями музею, а саме: застаріла система опалення; потреба замінення електронного лічильника та запорної арматури; протікання стелі на третьому поверсі; оновлення музейного фонду; закупівля сучасного вітрильного обладнання.

Тож, музейна справа потребує щоденної праці не тільки з боку працівників галузі культури, а й з боку влади, органів місцевого самоврядування.

Анастасія Кравченко

Раніше повідомлялося, що на засіданні постійної депутатської комісії Миколаївської обласної ради з питань культури та спорту розглянули питання закриття бібліотек.


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *