У Миколаєві з ТВК забрали журнал реєстрації вхідної документації — ОПОРА

21 сентября 2020, 19:17

Читают: 0 Комментариев: 0 Рейтинг:  
 

У Миколаєві з ТВК забрали журнал реєстрації вхідної документації.

Заступниця голови Миколаївської міської територіальної виборчої комісії, відмовившись реєструвати в журналі сповіщення про проведення конференції міської організації партії «Опозиційна платформа-За життя», забрала журнал із документами і повернула наступного дня. Про це повідомляє спостерігач ОПОРИ.

Як повідомив член Миколаївської міської ТВК Максим Буряков, 19 вересня, о 15.25, довірена особа Віталій Гунько приніс сповіщення про проведення конференції Миколаївської міської організації партії «Опозиційна платформа-За життя». У сповіщенні вносились зміни щодо дати проведення −  конференцію перенесли з 21 на 20 вересня. Заступниця голови ТВК  Ірина Пономаренко  відмовилась реєструвати сповіщення, аргументувавши тим, що комісія наразі не працює, і, забравши з собою журнал реєстрації, покинула приміщення. Сповіщення про проведення конференції вона кинула на стіл, його заховала в сейф голова комісії Тетяна Павлова. Слід додати, що комісія все ж таки зареєструвала це повідомлення, але на окремому аркуші.

Віталій Гунько повідомив спостерігачу ОПОРИ, що у нього була довіреність від міської організації. Ірина Пономаренко прочитала документи, які він приніс, сфотографувала їх, комусь відправила, взяла журнал із документами − і вийшла з приміщення.

Віталій Гунько викликав поліцію. За інформацією Головного управління Національної поліції у Миколаївської області,  заява була зареєстрована в Журналі єдиного обліку заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення та інші події, по цій ситуації проводиться перевірка. Вранці 20 вересня Ірина Пономаренко повернула журнал у комісію, повідомляє спостерігач ОПОРИ.

Відповідно до частини 2 статті 218 Виборчого кодексу України, про дату, час і місце проведення зборів, конференції з метою висування кандидатів організація партії повідомляє у письмовій формі відповідну територіальну виборчу комісію не пізніш як за день до дня проведення зборів, конференції. А згідно з пунктом 13.4 постанови ЦВК від 10 серпня 2020 року № 173 «Про Порядок організації роботи та ведення діловодства виборчих комісій з виборів Президента України, народних депутатів України, місцевих виборів» документи, звернення реєструються в день їх надходження в журналі реєстрації документів, заяв і скарг у виборчій комісії.

«Внаслідок дій заступника голови Миколаївської міської територіальної виборчої комісії Ірини Пономаренко комісія не зареєструвала в журналі вхідної кореспонденції повідомлення від міської організації партії «Опозиційна платформа – За життя» щодо партійної конференції, тим самим порушивши порядок реєстрації вхідної документації», − коментує координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Миколаївській області Дмитро Баштовий.


Дмитро Баштовий, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Миколаївській області


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *