У Миколаївському музеї ім. В.В. Верещагіна працює виставка, присвячена 50-річчю обласної спілки художників

17 октября 2020, 18:29

Читают: 0 Комментариев: 0 Рейтинг:  
 

З 16 жовтня 2020 р. у Миколаївському обласному художньому музеї ім. В.В. Верещагіна працює виставка, присвячена 50-річчю Миколаївської обласної організації Національної спілки художників України. 

В далекому вже 1971 р. за допомогою різних регіонів великої країни в південному місті була утворена нова творча організація. Утворена практично з нічого, коли в Миколаєві працювало лише два професійних художника, які вже були членами Одеської творчої організації: Олег Здиховський та Анатолій Завгородній.

Серед перших членів Спілки були представники одеської, харківської та київської художніх шкіл України, молоді художники з Омська та Ленінграда, Кишинева та Тбілісі, а першим керівником організації стає впливовий живописець з Харкова – Віктор Лапін.

Така складна суміш художніх шкіл та регіонів відразу заклала в організації постійний потяг до творчого синтезу, взаємозбагачення та взаєморозуміння поміж митцями. Ці тенденції в організації збереглися і до сьогодення. Звісно, по різному склалися долі художників протягом майже півсторічного творчого шляху. Багатьох із засновників організації вже немає серед живих, хтось з майстрів покинув Миколаїв, але внесок тих, хто стояв біля витоків майбутньої миколаївської художньої школи, був значним і не даремним. Пам’ять про них збереглася в музейних залах, мистецьких об’єктах краю, врешті-решт, в творчості молодих митців. Миколаїв завжди буде пам’ятати Михайла Ряснянського, Юрія Стешина, Віталія Козловського, Володимира Фірсова, Михайла Нікітіна, Віталія Золотухіна, Миколу Бережного, Андрія Антонюка, Володимира Ольшанського. За 50 років, що минули, створено величезну кількість картин, скульптур, графічних листів, дизайнерських об’єктів.

В різні часи керманичами також обиралися Валерій Бурлака, Михайло Озерний, Іван Булавицький та Олег Приходько.

На виставці представлено близько 80 робіт митців, виконаних в техніці станкового живопису, графічні аркуші, скульптура.

В умовах адаптивного карантину свою роботу виставка розпочала без офіційного відкриття. Запрошуємо охочих зняти відеоматеріал чи написати статтю представників ЗМІ до музею, узгодивши час за телефоном 37-23-53.

 

Виставка працюватиме протягом місяця

за адресою: м. Миколаїв, вул. Велика Морська, 47

Телефон для довідок: 37-23-53

Бажаємо приємного перегляду!

 


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *