У Миколаївському обласному палаці культури відбувся концерт, присвячений усім ветеранам

28 октября 2020, 21:27

Читают: 0 Комментариев: 0 Рейтинг:  
 

28 жовтня у Миколаївському обласному палаці культури відбувся концерт, присвячений усім ветеранам Миколаївщини до Дня визволення України від нацистів.

Стало доброю традицію колективів  Обласного палацу культури   дарувати свої творчі здобутки  нашим ветеранам.

Палац пов’язує багатолітня співпраця з клубом фронтових друзів «Переможці», який не має собі рівних у ветеранському русі  України.

До цієї дати Обласний палац культури підготував цікавий відео концерт, який став достойним подарунком широкому загалу  користувачів Інтернет-ресурсів.

Ця подія не залишилася поза увагою представників органів влади та громадських організацій. Зі святом привітали голова облдержадміністрації Олександр  Стаднік, міський голова Олександр Сенкевич, голова обласної організації ветеранів України  Валентина  Редька, голова міської організації ветеранів Віталій Ященко.

Пам’ять війни — це пам’ять серця. Цю пам’ять несуть у вічність нові покоління, схиляючись у шані перед усіма солдатами Другої світової війни. Ніхто і ніколи не має права забути про мільйони загиблих, про подвиг нашого народу, про трудовий героїзм у тилу.

На боротьбу з фашистськими загарбниками постав увесь народ. І такої єдності, такого святого братерства, такої міцної віри в Перемогу ще не знала історія.

Україна має свій особливий, жертовний рахунок незліченних людських втрат. Війна, окупація і в кінці здобута перемога коштували нам, за різними оцінками, від восьми до десяти мільйонів невинно загублених життів.

Кадри кінохроніки, які були використані під час демонстрації відео концерту,   повернули нас у  грізні часи війни.

Переконані, що пам’ять про нашу героїчну історію має жити! Вперше за багато років засідання клубу  фронтових друзів «Переможці»  проходило у незвичних умовах карантину, і творчі колективи Обласного палацу культури  зробили все для того, щоб гідно вшанувати кращих синів і дочок України, які віддали своє життя за нашу свободу.

У будь-які часи  вони готові захищати свою Батьківщину. Про це співали учасники зразкового ансамблю «Привіт» (керівник Галина Бардадим).  Вони виконали пісню Катерини Бужинської «Ти солдат України», яка присвячена Героям нашого часу.

«Ми не хочемо війни!» —  стверджували кожним номером  учасники концертної програми.

Все далі відходять грізні роки Другої світової  війни, але не згасає пам’ять про тих, хто не жалів  своєї крові і свого життя  заради миру на нашій рідній землі. Тетяна Пономарьова закликала пам’ятати про кожного бійця, який поклав на вівтар свободи своє життя.

Мирного неба, міцного здоров’я, віри у свої сили, добробуту кожній родині і усій нашій Україні бажали учасники хору  ветеранів війни та праці (керівник   кавалер ордену «За заслуги» Володимир Горбенко).  Хор виконав пісню   «Победу  празднует  народ», яку  написав сам керівник колективу на слова Сергія Орлова.

Вже майже століття радує своєю творчістю народний духовий оркестр Обласного палацу культури  (керівник Андрій Чернов). Люди старшого покоління з нетерпінням чекають його виступів, бо для них це зустріч зі своєю юністю. У цій концертній програмі  прозвучав славнозвісний  твір Михайла Блантера  «Черноглазая казачка».

Звуки вальсу завжди будять спогади про минулі роки…   У пісенних  літописах війни особливу главу складають пісні про жінок. Вони допомагали раненим на полях битви та боролися за життя кожного із них.  Одна з таких пісень «Вальс фронтової медсестри» Давида Тухманова на слова фронтовика Володимира Харитонова. Вона прозвучала у виконані солістки  Обласного палацу культури Ірини Сєрої.

«Темная ночь»  Микити Богословського  стала однією із найбільш шанованих і виконуваних пісень, написаних у роки війни. Вона характеризується неймовірною душевністю та щирістю. Слухаючи цю пісню у виконані Миколи Міценка, соліста Обласного палацу культури,  зримо бачимо землянку та фронтових товаришів.

«Привіт, мій друг, пишу з окопу,

Чекаю штурм, сиджу, курю,

Я тут уже десь близько року,

І я ненавиджу війну.»

Цей вірш Ліни Костенко прозвучав надзвичайно проникливо у виконанні лауреата всеукраїнських конкурсів читців Арсенія  Гаврилюка.

Обласний палац культури пов’язують  тісні творчі стосунки  з Миколаївським фаховим коледжем культури і мистецтв (директор Мицик С.М.). От і цього разу ансамбль «Bandura plus» (керівник  Марина Добровольська)  виконав   твір Жака Дюфлі «Мелодія».

Народний ансамбль танцю «Суднобудівник» (керівник Антон Кізельман) представив танцювальну композицію «Їхав козак» (постановка  Георгія  Клокова). Цей танець вже багато років у скарбниці колективу, і кожного разу вражає глядачів своєю неповторністю.

«…Ні! Я жива, я буду вічно жити,

Я в серці маю те, що не вмира…

І мальвою завжди буду світити

І з неба голос мій почуєш: «Я жива»

Нелегкі часи випали на долю України. Ми доземно вклоняємося матерям, які усе своє життя чекали і чекають своїх синів і доньок  з фронтових доріг.  Пісня Володимира Івасюка «Балада про мальви» прозвучала  у виконані  військовослужбовця  235-го міжвидового центру підготовки військових частин та підрозділів Валентини Єфімової.

«Вечер на рейде» Василя  Соловйова-Седого — одна з найулюбленіших ліричних пісень років війни. Вона передає почуття  любові до рідного дому, який  треба захистити  в жорстокому, смертельному бою.  Цю пісню виконало тріо у складі: Ігоря Гордєєва, Катерини Бенденко та Олени Луценко.

У роки війни особливим успіхом користувалися танці на військову тематику. Сьогодні «Матроський танець» — це концертний номер, який достойне місце в репертуарі як професійних, так і самодіяльних колективів. Миколаїв – місто корабелів, тому цей танець користується особливою любов’ю. Народний ансамбль танцю «Суднобудівник» (керівник Антон Кізельман) виконав цей танець у постановці засновника колективу Михайла Кізельмана.

« Нехай життя квітує буйним цвітом,

І свято це приходить знов і знов,

А доля хай  дарує з кожним роком

І мир, і щастя , радість і любов!»

Пісня Олексія Малахова «Сто відсотків щастя» прозвучала у виконані Ілони Дмитричевої, солістки зразкового вокального ансамблю «Привіт» (керівник Галина Бардадим) у супроводі зразкового ансамблю сучасного танцю «Пасадена» (керівник Катерина Алексєєва).

Козак — це національний герой, який представляє українську ментальність, українську душу, українські традиції, українське слово.

Виховання сучасної молоді на козацьких засадах сприяє розвиткові патріотизму, самореалізації молоді, прагненню до захисту своєї родини та Батьківщини.

Справжні козаки  підростають у зразковому  ансамблі танцю «Юнги» (керівник заслужений працівник культури України Елла Акманова), який представив танцювальну композицію «Хлопчачі розваги». «Юнги» влучно  передали  лексику музичного супроводу засобами народної хореографії.

Завершив концертну програму народний ансамбль танцю «Суднобудівник» (керівник Антон Кізельман) танцювальною композицією «Гопак» (постановка Михайла Кізельмана). Характерною рисою цього танцю є демонстрація сили, спритності, героїзму і шляхетності. Саме такі риси притаманні  молодому поколінню, яке має честь  захищати нашу Батьківщину сьогодні.

Режисер-постановник – Ганна  Якименко.

Ведуча — Анастасія Якименко.

Відео — Віктор Севлісян.

Звуко-оператори – Микола Міценко та Ігор Гордєєв.

Світло-оператор —  Сергій Бадюла.

Обласний палац культури висловлює щиру вдячність за співпрацю Миколаївському  фаховому коледжу культури і мистецтв (директор Мицик С.М.)  та 235-му міжвидового центру підготовки військових частин та підрозділів (командир полковник Юрій Дегтярьов).

Бажаємо вам, шановні ветерани, міцного здоров’я, невичерпної життєвої енергії та довгих років життя!

Всім добра і здоров’я, миру і злагоди, плідної праці та вагомих здобутків задля процвітання рідної землі, зміцнення і розбудови незалежної України.

 


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *