У Миколаєві словами вірша Тараса Шевченка започаткували І Міжнародну поетичну юрбівку

11 ноября 2018, 9:31

Читают: 0 Комментариев: 0 Рейтинг:  
 

У День української писемності і мови учні Миколаївської ЗОШ № 57 імені Т.Г.Шевченка записали відео на фоні пам’ятника Тарасу (в одноіменному сквері),  у якому декламують перші рядки поезії Тараса Шевченка «І мертвим, і живим, і ненарожденним землякам моїм в Украйні і не в Украйні моє дружнєє посланіє».

З Миколаєва його відправлять в усі школи України та в інші країни, де загальноосвітні навчальні заклади носять ім`я Т.Г.Шевченка. Їм потрібно буде продовжити декламування цього вірша вже біля «свого» пам’ятника Великому Кобзарю (у своєму селі, районі чи місті).

Директор школи Андрій Малахов розповів:

«Ми започаткували щорічну акцію читання Шевченкової поезії — Міжнародну поетичну юрбівку «Гуртуймося у сяйві слів Тараса», щоб вшанувати генія Тараса Григоровича Шевченка, а також наголосити, що світова культура не мислима без видатного українського сина і поета. Своєю солідарністю учні-шевченківці в Україні і світі хочуть заявити, що могутня сила його таланту і поетичного пророцтва — безсмертні. У поезії, яку ми обрали ідеєю юрбівки, можна знайти відповіді і настанови у складних соціально-політичних питаннях сьогодення: «Обніміться ж, брати мої, Молю вас, благаю!»… Це найбільш драматична і емоційно напружена поезія Великого Кобзаря. Згідно з умовами, кожен наступник буде декламувати черговий рядок із вірша «І мертвим і живим, і ненародженим, землякам моїм в Україні і не в Україні моє дружнє посланіє…» саме на фоні пам’ятника Тарасу Шевченко. Загалом у світі ім`я Тараса уславлюють 1060 пам’ятників, міст, сіл, вулиці, музеїв, навчальних закладів, театрів, — названих на його честь. Ці об’єкти знаходяться у 32 країнах на різних континентах.
Наразі, з допомогою поетичної юрбівки, ми хочемо відтворити своєрідну відеокарту шкіл і пам’ятників Тарасу Шевченка. Крім того, у рамках поетичної Шевченкіани підготувати унікальний інформаційний відеопродукт, — соціальний просвітницький ролик «Гуртуймося у сяйві слів Тараса».

Учні-шевченківці  закликали громадськість підтримати їх ініціативу, і також долучитися до читання геніального вірша.

«У поезії Тараса Шевченка «І мертвим, і живим…» 261 рядок (не враховуючи заголовку). Наша ініціативна група сподівається, що ми обов’язково отримаємо необхідну для створення ролику кількість озвучених міні-сюжетів. Їх просимо надсилати на електронну адресу Миколаївської ЗОШ № 57 імені Т.Г.Шевченка: schoo157nik@ukr.net до 22 січня 2019 року», — зазначила заступник директора школи з навчально-виховної роботи Антоніна Чеботарьова.

 Щоб привернути увагу земляків до цієї неординарної події Антоніна Миколаївна взяла участь у ранковій програмі «Гість у студії» Радіо Миколаїв 92 FM. Під час радіоефіру підкреслила, що ініціатива про започаткування Міжнародної поетичної юрбівки народилася саме у південноукраїнському місті Миколаєві, а тепер розлетиться в усі куточки України і за її межами. Ініціатори сподіваються, що з його виготовленням (включаючи перегляд і систематизацію надісланих сюжетів), — справляться за півтора місяця. Просвітницько-патріотичний продукт планують презентувати у березні 2019 року під час Шевченківських днів.

Міжнародна поетична юрбівка стала заключним акордом насиченого і цікавого тижня у Миколаївській ЗОШ № 57 імені Т.Г.Шевченка, присвяченого Дню української писемності і мови. Школа писала Всеукраїнський диктант національної єдності, взяла участь у раптівці «#моє слово українською» (ініціатор заходу — МОІППО, провела  мовознавчу інтелект-вікторину «Веселкова наша мова», низку бібліотечних уроків, прикрасила коридори тематичними плакатами учнів у вигляді літературної фотосушки «Я — українець, моя рідна мова — українська».

Прес-центр Миколаївської ЗОШ № 57 імені Т.Г.Шевченка.


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *