Голова громади на Миколаївщині повинен бути стратегом

22 октября 2020, 10:28

Читают: 0 Комментариев: 1 Рейтинг:  
 

Голова громади повинен бути стратегом, так вважає Оксана Гейко, начальник відділу з питань територіальної організації влади та місцевого самоврядування апарату Миколаївської облдержадміністрації.

Реформа децентралізації давно продемонструвала свою ефективність. Уже створені громади відчули плюси – що вони перейшли на прямі міжбюджетні відносини, що вони більше не залежать від районної ради, що вони самостійно розпоряджаються своїми коштами. Синюхинобрідська громада буде цілком нормальна та спроможна: сільські ради об’єднаються, оберуть виконком, визначать старостинські округи та й будуть працювати. Будуть мати свій бюджет і працювати, як-то кажуть, на благо своєї громади, а не району.

Тому, як людина, яка займалася розробкою перспективного плану, можу запевнити, що це буде хороша громада з достатньою спроможністю, достатньою кількістю населення та гарними можливостями.

До речі щодо можливостей, ми будем включати Синюхинобрідський дитячий садочок до програми президента «Велике будівництво». Я там була разом з заступницею голови облдержадміністрації, проводили зустріч з питань децентралізації. Ми вирішили включити садочок у програму, щоб зробити його взірцем. Там буде реконструкція абсолютно «під ключ». Зараз сільська рада виготовляє технічну документацію, буде подавати її до Державного фонду регіонального розвитку. Сподіваюся, що вони пройдуть всі етапи – наш конкурс і конкурс у Мінрегіоні, та отримають кошти з ДФРР. І під кінець наступного року, сподіваюся, що там буде вже відреконструйований садочок.

Тепер людям просто потрібно обрати достойного голову, який буде не копати, а працювати на розвиток. Як я зазвичай говорю, голова громади не повинен рити ями, а має бути менеджером, стратегом. Він повинен залучати якість кошти, формувати команду.

Щодо Олександра Зубка, можу сказати, що він показав себе як господарник. Це гарна риса для сільської місцевості. Це людина, котра, як кажуть, добивається свого. Якби не він, то того ж садочка й не було би.

Не село, а казка

Олександр Маковеєнко, заступник голови Первомайської районної ради

Про Олександра Зубка я можу сказати одне – це «залізний», справжній чоловік. Якщо ця людина сказала слово, вона обов’язково його дотримується. Якщо почала справу, доведе до кінця. Він працює за принципом «чия відвага, того й перемога». Коли треба десь ухилитися, поступитися, якщо це на благо громади, він ухилиться й поступиться. Коли треба йти у бій, він іде у бій. Треба вирішити якісь питання – за будь-яких обставин знайде варіанти, як це зробити. Він і сам працює, й інших змушує, робить, щоб було гарно.

Дуже гарна риса як для очільника сільради – це вміння знаходити способи залучити додаткові кошти для громади. Наприклад, коли я ще був головою райради, приїжджав до села, Олександр Зубко завжди показував, що треба зробити, наполягав на своєму. Він постійно залучає і кошти, і проекти складає. Треба було підлагодити дитсадок – він мені показав, почали працювати. Треба зробили амбулаторію – він вже вирішує це питання за допомогою депутатів обласної ради. Дороги відремонтувати потрібно – знову шукає додаткове фінансування. Подивіться на будинок культури? По селах області гарнішого немає. А уявіть, коли буде громада? Коли місцева влада отримає більше самостійності та можливостей?

Такі голови й мають бути в усіх громадах. Не ті, що просто відсиджують свій термін, протираючи штани. А такі, як Олександр Зубко, бо весь цей час він просто вирішував проблеми, через що Синюхин Брід – не село, а казка.

Надійний і відповідальний управлінець

Сергій Саковський, голова Первомайської райдержадміністрації

Я працюю на посаді всього 9 місяців. Можу сказати, що за цей час Олександр Зубко зарекомендував себе, як надійний і відповідальний управлінець, який співпрацює з органами виконавчої влади. Бюджет виконується, проблем немає – сільська рада вчасно надає кошти на харчування дітей, підвіз до закладів освіти.

Сільський голова розвиває інфраструктуру – побудований футбольний майданчик, капітально відремонтовано амбулаторію, багато в клубі зроблено.

Що стосується Синюхинобрідської громади, вона отримає не тільки більші можливості для вирішення існуючих проблем, а й візьме на себе чимало функцій. Тому майбутнє громади в чималому залежить від людини, яка її очолить, від команди й депутатів.

Буде тільки краще

Ольга Соколова, Лукашівський сільський голова

Найбільш гостро у нас наразі стоїть питання ремонту комунальних доріг і фельдшерсько-акушерського пункту. Потребує ремонту й клуб. Що могли, ми латали власними силами, але на нормальний якісний ремонт бюджетних коштів завжди не вистачало. У нас невеликий бюджет – всього 1 мільйон 200 тисяч. Більше половини йде лише на захищені статті видатків.

Коли ми обговорювали с представниками Синюхиного Броду об’єднання, домовилися про те, що громада вирішуватиме, насамперед, ось такі наболілі проблеми по кожній сільраді. Думаю, що нашим мешканцям буде тільки краще після об’єднання – коли кошти лишатимуться на місцях, а сільська рада отримає більше повноважень.

Я, можна сказати, наймолодший сільський голова з усіх очільників сільрад, котрі ввійдуть до нової громади, бо працюю лише перший строк. Часом колеги з сусідніх рад допомагали, підказували, в тому числі Олександр Зубко.

На мою думку, голова громади повинен бути людиною досвідченою, професійною. Він повинен вміти залучати фінансування, працювати на розвиток і знаходити спільну мову з представниками всіх колишніх рад, аби відносини у громаді були рівними та справедливими.

Втілюємо проекти у життя

Вікторія Мельник, секретар Тарасівської сільської ради

Про Олександра Зубка я можу сказати як про толерантного та досвідченого керівника, який старається і робить щось для своєї громади. У нас з ним є домовленість, що наше село буде розвиватися, втілюватимуться проєкти, які ми намітили.

Проблемні питання у нашій сільраді типові для всіх сіл. Це дороги, водопостачання, медицина, школи.

Найболючіше і глобальне – це водопостачання у Тарасівці та Бандурці. Так, впродовж цього й наступного років планується капітальне будівництво водомережі, тому що наші села постійно страждають від нестачі води. Особливо у літній період – криниці міліють.

Потім планується ремонт доріг. Зараз робиться проект за сприяння депутата облради Олександра Ясинського на капітальний ремонт покриття по вулиці Калинівській у селі Лозоватка. Там дуже тяжка дорога, місток – її без кінця підтоплює. Тому, якщо не цього року, то обов’язково наступного ця дорога буде відремонтована.

Одне з болючих питань – школа. Вона малокомплектна, 38 учнів, підвіз яких здійснюється з чотирьох сіл. За рахунок того, що дітки з віддалених сіл там навчаються, громада планує її зберегти та утримувати. Принаймні, доки діти у ній навчатимуться.

Також вирішення потребує проблема доступу людей до послуг. Сполучення з районним центром, яке сьогодні ми маємо, дуже незручне – автобуси ходять лише два рази на тиждень, у «базарні дні». Звісно, цього мало. Більш того, в Лозоватку, наприклад, автобус не заходить. Люди, здебільшого пенсіонери, мають пішки йти по 3 кілометри до сусідньої Тарасівки, аби поїхати до лікарні чи просто до райцентру. Уявіть, наскільки це важко. Перевізники відмовляються змінювати маршрут і додавати рейси – для них це нерентабельно.

Тож, маємо надію, що коли буде громада, транспортне сполучення налагодиться і з районним центром, і між селами ОТГ. Ми також отримаємо можливість відкрити центр надання адміністративних послуг у громаді. Це значно полегшить життя нашим мешканцям, які зараз змушені їздити по декілька разів до Первомайську, аби отримати потрібну послугу чи довідку. А з нашим сполученням це взагалі величезний клопіт і витрати. Та й врешті-решт громада зможе перевести більшу частину соціальних послуг на місця.

Загалом із центром громади, Синюхиним Бродом, домовилися розробити дорожню карту, яка міститиме всі проблемні питання населених пунктів, та покроково втілювати проєкти в життя. У вересні ми проводили розширену сесію сільради, куди запросили представників підприємств, фермерів, керівників закладів освіти, культури, медицини. Підбили підсумки, визначили пріоритети. Тож, сподіваюся, що у складі нової громади реалізуємо все якомога якісно та швидко.

Говорить про довіру односельців

Людмила Ковальчук, депутат Первомайської райради, ветеран органів місцевого самоврядування

Олександр Зубко – людина небайдужа, завжди реагує на звернення громадян. У нього в селі проведено ремонти і в школі, і в амбулаторії, і дороги зроблено, і вуличне освітлення. Тобто ця людина немало зробила для соціально-економічного розвитку населеного пункту.

Його вже не вперше обирають головою сільської ради, і навіть не вдруге. Насамперед, це красномовно говорить про довіру односельців. По-друге, означає, що людина має досвід і знає, як працювати та що робити.

Людина на своєму місці

Борис Воронін, фермер

На мою думку, Олександр Зубко – людина, яка знає свою роботу. Він комунікабельний, вміє знаходити спільну мову і з колегами, і з керівниками підприємств. Інколи він звертається до мене за допомогою, я не відмовляю. Наприклад, техніку треба дати – щось загорнути, закопати, відгорнути тощо. За ці роки він налагодив взаємодію з бізнесом. Ми спілкувалися про перспективи Синюхинобрідської громади, про благоустрій, інфраструктуру, довкілля. До речі, Олександр Зубко постійно слідкує за тим, щоб не було незаконних рубок у сільраді – щоб не чіпали лісосмуги, дібровки, урочища. Бо це велика проблема для сільгоспвиробників.

Загалом, це людина, як-то кажуть, на своєму місці. І якщо його оберуть головою, це буде правильне рішення для громади.

Медицина у пріоритеті

Віктор Готка, головний лікар Первомайської центральної районної лікарні

Олександр Зубко – досвідчений голова сільської ради, який займає цю посаду вже не одну каденцію. Дуже багато часу він приділяє розвитку села та покращенню об’єктів на своїй території. Чимало уваги – і медицині. Колись давно у будівлі, де зараз знаходиться амбулаторія, була частина центральної районної лікарні, там було хірургічне відділення у старі часи. Зараз лишилася велика будівля. Її минулого року за його ініціативи та сприяння депутатів обласної ради відремонтували та створили там більш-менш комфортні умови для надання медичної допомоги жителям сільської місцевості.

Загалом, навіть зі сторони помітно, що село змінюються – з’явився спортивний майданчик, ремонтуються об’єкти соціально-економічної інфраструктури та культури.

Після завершення реформи децентралізації наша лікарня обслуговуватиме мешканців трьох територіальних громад – Кам’яномостівської, Мигіївської та Синюхинобрідської. Як головний лікар переконаний, що всі три ОТГ повинні брати однакову участь у підтримці лікарні. Вона заключається тільки у наданні коштів на комунальні послуги, бо зарплатню та гроші на інші статі видатків ми отримуємо за договором з Національною службою здоров’я, а також у виділенні коштів на різні програми, що фінансуються з місцевих бюджетів. Це програми боротьби, наприклад, з туберкульозом, ВІЛ/СНІД, підтримка хворих на цукровий діабет тощо. Впевнений, що Синюхинобрідська громада не стоятиме осторонь. Тим паче, вже мали розмови з Олександром Зубком щодо співпраці.

Якщо людина господар вдома, вона господар і у селі

Валентина Любченко, пенсіонерка, екс-керівник управління Пенсійного фонду в Первомайському районі, депутат райради трьох скликань

Олександр Олександрович – людина відповідальна й господарницька, яка любить порядок і вдома, і у селі. Знаєте, якщо людина господар вдома, вона господар і у селі. Він любить, щоб у Синюхиному Броді завжди все було добре і красиво: і дороги усюди є, і освітлення, і зроблені гарні ремонти в будівлях комунальних закладів. Він виріс у цьому селі, родина його звідти, тож він просто любить свою малу батьківщину.

Я сама родом звідти, три рази обиралася депутатом районної ради, ми завжди співпрацювали та намагалися в рамках наших повноважень і закону щось покращити. Я люблю цю місцевість і мені завжди приємно приїжджати сюди, бачити, наскільки там гарно.


Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.

Комментариев: 1

  1. Аватар Тетяна

    ДІЙСНО ЦЕ ЛЮДИНА ЗДАТНА НАВЕСТИ ЛАД У СВОЇЙ ГРОМАДІ, ЛЮДИНА ЯКА ДБАЄ ПРО СВОЇХ ОДНОСЕЛЬЦІВ, ЗНАЄ ЩО Є ПРІОРІТЕТОМ. НА ЖАЛЬ ТАКИХ МАЛО..

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *