Фахівці з поведінки котів розповіли про те, про що може сказати хвіст у тій чи іншій ситуації.
Як хвіст може пояснити котячу емоцію / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com, Pixabay
Ви, напевно, помічали, що хвіст вашої кішки може рухатися абсолютно по-різному – або “стояти” у вертикальному положенні, або швидко кидатися з одного боку в інший, або притискатися до землі. Відомо, що хвіст котами використовується, зокрема, для підтримання рівноваги та керування рухами, проте чи може хвіст розповісти про душевний стан пухнастика?
Фахівці з котячої поведінки сходяться на думці, що кішки використовують хвіст як частину ширшої системи мови тіла для передачі широкого спектра емоцій, пише Live Science.
Згідно з дослідженнями, опублікованими в Irish Veterinary Journal, кішки використовують очі, вуха, тіло і хвіст для вираження страху, гніву, радості, задоволення і цікавості.
Відео дня
Експерти повідомляють, що хвіст кішок неймовірно гнучкий через унікальну анатомію. Він складається з 18-23 невеликих кісток (так званих “хребців”), які з’єднуються між собою як ланцюг, даючи змогу хвосту рухатися в різних напрямках.
Відомо, що коли кішка відчуває емоції, її мозок надсилає сигнали м’язам хвоста через стрий нерв (той, який з’єднує м’язи хвоста з центральною нервовою системою). “Цей зв’язок відбувається практично миттєво, що дає змогу кішкам рухати хвостом із блискавичною швидкістю і точністю”, – зазначає викладач анатомії тварин у Коледжі ветеринарної медицини Реда Мохамед.
Фахівець із поведінки тварин з Університету Пердью Мікель Дельгадо зазначає, що піднятий догори хвіст, наприклад, свідчить про доброзичливе, соціальне ставлення. А ось “роздутий” хвіст є реакцією на загрозу.
Опущений хвіст зазвичай асоціюється зі страхом, оскільки коти таким чином намагаються “зменшити себе в розмірі” або захистити себе. Крім того, перелякані коти можуть також тримати хвіст підібганим або обгорнутим навколо тіла, ідеться в довіднику з котячих емоцій, опублікованому 2021 року.
А якщо кішка б’є хвостом по землі або швидко рухає ним з боку в бік або вгору-вниз, це може бути ознакою того, що вона відчуває гнів.
Раніше УНІАН повідомляв, як можна зігріти свого котика під час холодів. За словами ветеринарів, незважаючи на шерсть, нашим пухнастикам все одно може бути холодно.
“За загальним правилом, усе, що нижче 7 градусів Цельсія – занадто холодно. Якщо температура опускається нижче нуля, то за тривалого перебування на вулиці кішка піддається високому ризику переохолодження”, – пояснює експерт.