Прізвище людини може дуже багато розповісти про її походження.
Як дізнатися дворянське коріння за прізвищем – список / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com
Кожна людина хоча б раз у житті замислювалася про те, хто її предки, який у неї родовід. Багато людей не знають нічого про своїх родичів далі третього-четвертого коліна. Однак якщо розібратися, то багато українських прізвищ беруть свій початок від аристократичних родин.
Українські аристократичні прізвища
Багато красивих прізвищ мають дворянське коріння, а деякі навіть є досить поширеними і в сучасній Україні. Якщо нащадкам вдалося навмисно зберегти і розвинути генеалогічне древо, їх можна вважати справжніми героями своєї сім’ї, але інколи люди дізнаються про те, що мають дворянські прізвища зовсім випадково.
Ось деякі красиві аристократичні прізвища України:
Відео дня
- Антонович – дворянський рід Житомирського повіту.
- Кричевський – аристократичний рід Гетьманщини.
- Коробко – дворянський рід Чернігівської губернії.
- Афанасенко – аристократичний рід Чернігівської губернії.
- Кандиба – дворянський рід, внесений до родовідних книг.
- Карпенко – дворянський рік Чернігівської губернії.
- Міщенко – аристократичний рід Київської губернії.
- Лисенко – дворянський рід Чернігівської губернії.
Також цікавим можна назвати і походження прізвища козацького, адже предки багатьох українців були саме воїнами. Наприклад, один із найвідоміших козацько-старшинських родів – це Донці-Захаржевські. Згідно з легендою, він бере свій початок від польських шляхтичів, і за весь час існування дав світові велику кількість меценатів та відомих громадських діячів.
Ось інші козацькі прізвища аристократичного спрямування:
- Авсієнки (Овсієнки) – козацько-старшинський рід, пізніше – дворянський із Речі Посполитої.
- Олександрович – козацька старшина Гетьманщини, герб роду внесено до гербовника. Алфьоров – від українського гетьмана Олефіра Голуба – правонаступника Конашевича-Сагайдачного.
- Горленки – дворянський рід із козацької старшини Гетьманщини
- Корсун – одна гілка пішла від сотника Миргородського полку, друга від військового товариша Миргородського полку, а третя від полкового осавула.
- Іваненки – козацько-старшинський дворянський рід, внесений до родовідних книг губерній.
І, звісно, не можна назвати дворянські прізвища України, не згадавши про Квітків – широко відомий козацько-старшинський рід із гербом Лис. Перша згадка про це прізвище датується 1666 роком, але популярність цьому прізвищу принесли талановиті нащадки та родичі, такі як письменник Григорій Квітка-Основ’яненко та чоловік Лесі Українки – Климент Квітка.