Зокрема, такі ініцітиви не повинні формувати розбрат у суспільстві, а мають зберігати справедливий підхід до усіх військових.
Андрій Гнатуш закликає до справедливості у ставленні до військових різного набору / колаж УНІАН, фото facebook.com/GeneralStaff.ua
Озвучена президентом ініціатива про однорічні контракти із ЗСУ для молодих українців має бути справедливою відносно тих військових, які раніше добровільно долучилися до війська і нічого від держави не просили. Про це військовослужбовець Андрій Гнатуш сказав в ефірі Суспільного.
Він наголосив, що подібні ініціативи мають враховувати фактор справедливості стосовно тих військових, зокрема молоді, які добровільно пішли боронити Україну.
“У першу чергу, необхідно вирішити питання концептуально. Тобто, ми зараз з вами лікуємо симптоми… Ми не лікуємо причину. Відповідно, такі “плюшки”, які озвучуються – так, вони затягують, тому що одним з ключових моментів на війні завжди є матеріальний фактор. Але вони формують прірву між тими, хто добровільно вписався у цю війну і з повною викладкою відпрацював три роки, і не просив ні квартири, ні машини, ні безплатного навчання, ніяких пільг. Тобто, ми просто робили свою роботу”, – наголосив Гнатуш.
Відео дня
Він зазначив, що раніше молоді хлопці у віці 18-24 років добровільно вступали у лави ЗСУ і виконували бойові завдання, нічого не просячи, хоча й сподівалися на “умовні якісь дивіденди” від держави.
“Ця модель прийнятна. Вона точно буде грати в плюс. Єдине, що вона також повинна бути справедливою по відношенню до тих, хто свого часу, не просивши нічого, взяв зброю до рук. Вважаю, це точно буде правильно. І воно не дозволить формувати якийсь розбрат”, – підкреслив Гнатуш.
Читайте також:
З кожним місяцем війни все більше українців залишатимуться за кордоном, – демографиня
Спецконтракт для молоді у ЗСУ
Коли потрібно подавати документи на продовження відстрочки: юрист пояснив всі нюанси
Військовий також застеріг, аби запропоновані державою бонуси для молодих добровольців не були “одноразовою акцією”.
“А потім скажуть: ви туризм і імміграцію не плутайте. Тобто, [повинні бути] встановлені правила, яких дотримуються і які не змінюються”, – наголосив Гнатуш.
Водночас, військовий зізнався, що особисто він категорично проти того, щоб хлопці до 22 років брали участь у бойових діях.
Спецконтракти для молодих добровольців
Як повідомляв УНІАН, 10 лютого президент України Володимир Зеленський розкрив, що передбачатимуть річні контракти із ЗСУ для українців віком 18−24 років. Усі деталі стануть відомими у найближчі дні.
Водночас, глава держави повідомив, що ця ініціатива передбачає грошову винагороду обсягом в один мільйон гривень, можливість безкоштовно без будь-яких іспитів обрати для навчання вищий навчальний заклад, а також іпотеку під 0%.